Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya’dan bir ilk: Moskova uzayda film çekecek

Rusya’dan bir ilk: Moskova uzayda film çekecek

Rusya, “Challenge” adlı drama filmini çekmek için bir oyuncu ve bir yönetmen göndereceğini açıkladı
Cuma, 14 Mayıs, 2021 - 11:30

Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) tarafından Perşembe günü yapılan açıklamada, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda ilk bilim kurgu filmini çekmek için bir oyuncu ve yönetmen göndereceğini açıkladı.

Roscosmos, 36 yaşındaki aktör Yulia Peresild ve 37 yaşındaki yönetmen Klim Shipenko’yu uzaydaki ilk bilim kurgu filmini çekmek üzere Ekim ayında göndermeyi planladığını açıkladı.

Aynı zamanda Roscosmos, filmin çalışma başlığının Challenge olduğunu ve bir "uzay draması" olacağını söyledi.

Filmin yapımcılığını, NASA'nın Hollywood yıldızı Tom Cruise ile aynı amaçlarla çalıştığı Rusya’nın uzayda film çeken ilk ülke olma arayışını daha önce duyuran Roscosmos'un başkanı Dmitry Rogozin üstlendi.

Öte yandan Roscosmos’un diğer bir açıklamasında ise, Japon milyarder Yusaku Maezawa’nun Aralık ayında Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) gidecek ilk turist olacağını bildirdi. Ajans, uzay yolculuğunun 12 gün süreceğini açıkladı. Astronot Alexander Misurkin’in yöneteceğini uzay yolculuğunda kendisine eşlik edecek mürettebatın eğitimi Haziran ayında başlayacak.


Editörün Seçimi

Multimedya