Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan, yeni haftayla birlikte nargile kafeleri açıyor

Suudi Arabistan, yeni haftayla birlikte nargile kafeleri açıyor

Cumartesi, 15 Mayıs, 2021 - 09:30
Nargilenin kullanımına onay verilse bile, koronavirüsün yayılma riskine karşı önleyici protokoller uygulanmaya devam edilecek (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Kamu Sağlığı Heyeti tarafından Cuma günü yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüse karşı alınan önlemlere bağlı kalarak, gerekli şartları sağlayan kişilerin 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren faaliyete geçecek nargile kafelere girebileceği bildirildi.

Heyet söz konusu kafelere kimlerin ve hangi şartlarda girebileceğini açıkladı. Buna göre;

-PCR testi negatif çıkan ve yaptırdığı test üzerinden 7 günü geçmeyen kişiler ve koronavirüse karşı aşı yaptırmış olanlar nargile kafelere girebilecek.

-Faaliyette olan nargile kafelerin kapalı alanlarında yemek ve nargile servisi yasakken, müşteriler açık alanda tüketim sağlayabilecek.

-Kafe alanında her masa arasında 3 metre mesafe olurken, her müşteri arasında 1,5 metre sosyal mesafe kuralına göre oturma düzeni oluşturulacak.

-Alınan önlemlerle birlikte, nargilelerin her müşteri için özel ve tek kullanımlık olacağı vurgulandı

-Tuvalet ve umumi alanlarda sosyal mesafe kuralına riayet edilmesi için yer göstericiler olacak.


Editörün Seçimi

Multimedya