Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’da aktif vaka sayısı düşmeye devam ediyor

Suudi Arabistan’da aktif vaka sayısı düşmeye devam ediyor

Pazartesi, 17 Mayıs, 2021 - 17:45
Vatandaşlar için seyahat izni yürürlüğe girdikten sonra Riyad’daki Kral Halid Uluslararası Havaalanı (Fotoğraf: Saad ed-Dusari)

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, son 24 saat içerisinde 886 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini ve ülkedeki toplam vaka sayısının 433 bin 980’e yükseldiğini bildirdi.

Bakanlık tarafından bugün yapılan açıklamada, bin 377’si ağır hasta olmak üzere ülkedeki aktif vaka sayısının 7 bin 892 olduğu bilgisi verildi.

Sağlık Bakanlığı, bin 127’si son bir günde olmak üzere şu ana kadar 418 bin 914 kişinin iyileştiğini belirtti.

Açıklamada, son 24 saatte 12 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybının 7 bin 174’e yükseldiği de ifade edildi.


6 bölgede 9 cami geçici olarak kapatıldı

Suudi Arabistan İslami İşler, Davet ve Rehberlik Bakanlığı, cemaat arasında koronavirüs vakalarının tespit edilmesinin ardından bugün 6 bölgedeki 9 camiyi geçici olarak kapattı.

Toplamda 100 günde geçici olarak kapatılan cami sayısı bin 210’a ulaştı. Sterilizasyon işlemlerinin ardından bunlardan bin 188’i tekrar ibadete açıldı.

Bakanlık, herkesi ihtiyati tedbirlerle ilgili tüm talimatlara uymaya ve camilere gelenlerin güvenliği ve sağlığı için bu konuda iş birliği yapmaya çağırdı.


Editörün Seçimi

Multimedya