Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE, Vietnam uçuşlarını askıya aldı

BAE, Vietnam uçuşlarını askıya aldı

Cuma, 4 Haziran, 2021 - 11:00
BAE, salgın yaşayan bazı ülkelerle seyahati askıya aldı (Reuters)

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından yapılan açıklamada, 5 Haziran itibariyle Vietnam’dan gelen uçuşların askıya alındığını duyuruldu. Kargo uçuşları muaf tutulacak.

BAE Sivil Havacılık Otoritesi ve Ulusal Acil Durum, Kriz ve Afet Yönetim Kurumu (NCEMA), Perşembe günü yaptığı açıklamada, Vietnam'dan gelen yolcuların da BAE'den geçişine izin verilmeyeceğini söyledi. Giriş yasağı, BAE'ye varışlarından 14 gün önce Vietnam'da bulunanlar için geçerli olacak.

BAE vatandaşları ile onların birinci dereceden akrabalarını, iki ülkenin elçiliklerinde çalışan yöneticiler de dahil olmak üzere iki ülke arasındaki akredite diplomatik misyonları, resmî delegasyonları ve iş adamları, tam aşı dozları alanların ve bunu kanıtlamaları koşuluyla söz konusu ihtiyati tedbirlerden muaf tutularak Vietnam'dan BAE’ye transferine izin verilecek.

Diğer yandan, Federal Kimlik ve Uyruk Otoritesi'nin tasnifine göre, kalkıştan sonraki 48 saat içinde Kovid-19 sonucu negatif çıkana kadar karantina koşullarına bağlı kalmak kaydıyla hayati önemde işleri olanlar ile yabancı kargo ve transit uçakların mürettebatının hariç tutulmasına ek olarak, iki ülkede aşı sertifikası onaylandı.

Hariç tutulan gruplar, havaalanında ve ülkeye girişlerinin dördüncü ve sekizinci günlerinde 10 günlük karantina ve PCR kontrolü de dahil olmak üzere önleyici tedbirler almaları gerekecek.

Onaylı Or-Kod laboratuvarlarından yapılan testlerin kabul edilmesiyle PCR testlerinin süresi 72 saatten 48 saate düşürüldü.

BAE Sivil Havacılık Otoritesi, Vietnam'dan diğer ülkeler üzerinden gelen yolcuların, iki ülke arasında devam eden kargo uçuşları ile ülkeye girişlerine izin verilmesi için bu ülkelerde en az 14 gün kalmaları gerekmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte bin 989 yeni virüs vakası kaydedildiğini, ülkedeki toplam vaka sayısının 576 bin 9’a yükseldiğini açıkladı.

Bakanlık, son 24 saatte yeni tip koronavirüsten 3 kişinin öldüğünü açıklayarak, toplam korona kaynaklı ölü sayısı ise bin 689'a yükseldiğini bildirdi.

Son 24 saatte bin 960 kişinin daha iyileştiğini açıklayan Bakanlık, ülkede iyileşenlerin 556 bin 5’e yükseldi.


Editörün Seçimi

Multimedya