Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Arap Koalisyonu Husilere ait SİHA’yı imha etti

Arap Koalisyonu Husilere ait SİHA’yı imha etti

Pazartesi, 14 Haziran, 2021 - 14:30
Dün Husiler tarafından gönderilen bir SİHA, Suudi Arabistan topraklarında okula düştü (SPA)

Yemen’de meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu, Husi milisler tarafından Suudi Arabistan’ın Hamis Muşayt şehrine doğru gönderilen bir silahlı insansız hava aracının (SİHA) imha edildiğini açıkladı.

Terörist Husi milislerin sivilleri ve sivil nesneleri hedef alma girişimlerini sürdürdüğünü vurgulayan Arap Koalisyonu, uluslararası insancıl hukuka uygun olarak sivilleri koruma amaçlı operasyonel önlemler alındığını da bildirdi.


Husilere ait SİHA Suudi Arabistan’da bir okula düştü

Öte yandan Husi milisleri tarafından Suudi Arabistan’a doğru gönderilen bir SİHA, ülkenin güneyindeki Asir bölgesinde bir okulun üzerine düştü.

Asir Sivil Savunma Müdürlüğü Sözcüsü Yüzbaşı Abdulaziz Al Calban, bu sabah yaptığı açıklamada, İran destekli terörist Husi milisler tarafından Yemen topraklarından Asir bölgesine doğru gönderilen SİHA’nın bir okula düştüğüne dair rapor aldıklarını bildirdi.

Calban, “Yetkili makamlar bölgeye ulaştığında bunun bir SİHA olduğu ve herhangi bir yaralanmaya neden olmadan bir okulun üzerine düştüğü ortaya çıktı” dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya