Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Cezayir’de Fas sınırındaki Beşar Vilayetinin Valisi görevinden alındı, Eski Su Kaynakları Bakanı hakkındaki yolsuzluk iddiaları sebebiyle tutuklandı

Cezayir’de Fas sınırındaki Beşar Vilayetinin Valisi görevinden alındı, Eski Su Kaynakları Bakanı hakkındaki yolsuzluk iddiaları sebebiyle tutuklandı

Cuma, 18 Haziran, 2021 - 20:45
Eski Cezayir Su Kaynakları Bakanı Arezki Baraki

Cezayir yargısı dün eski Su Kaynakları Bakanı Arezki Baraki’nin yolsuzluk olaylarına karıştığı iddialarıyla tutuklanmasına karar verdi.

En-Nehar gazetesi web sitesinde, Baraki’nin tutuklama emrinin Devlet Su işleri Genel Müdürü olarak görev yaptığı süre zarfında hakkındaki yolsuzluk iddiaları sebebiyle alındığını söyledi.

Diğer taraftan İçişleri Bakanlığı’nın bildirdiğine göre, Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun dün (Perşembe) Fas sınırında bulunan Beşar vilayetinin Valisi Muhammed Bilkatib’in görevine son verdi. Yapılan açıklamada, Muhammed Bilkatib’in yaptığı ihlaller ve görevini yerine getirmemesi sebebiyle görevden alındığı belirtildi. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgi verilmedi.

Öte yandan Cezayir ve Rusya dün (Perşembe) yaptıkları görüşmede iki ülke arasında askeri ve teknik iş birliği konularını ele aldı. Söz konusu konularla iki ülke arasında stratejik ortaklık sağlanması hedefleniyor.

Cezayir Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Cezayir Genelkurmay Başkanı Korgeneral Said Şangariha’nın Genelkurmay  Komutanlığında, Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Servisi (FSVTS) Dmitriy Şugayev ve Cezayir-Rusya Hükümetlerarası Askeri ve Teknik İşbirliği Komitesi başkanlığındaki askeri Rus heyeti kabul ettiği belirtildi.

Bakanlık görüşmede askeri ve teknik iş birliği ile bunların geliştirilmesi, çeşitlendirilmesi ve güçlendirilmesi konularının ele alındığını vurguladı.

Söz konusu iş birliğinin sağlanması ve iki ülke arasındaki mevcut stratejik ortaklık düzeyine yükselmesi noktasında ortak çıkarların bulunduğu sektörlere daha çok teminat verileceği belirtildi.


Editörün Seçimi

Multimedya