Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Duterte, Kovid-19 aşısı olmayı reddedenleri hapse atmakla tehdit etti

Duterte, Kovid-19 aşısı olmayı reddedenleri hapse atmakla tehdit etti

Salı, 22 Haziran, 2021 - 14:00
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte (AP)

Bugüne kadar 1 milyon 364 bin 239 Kovid-19 vakası kaydedilen ve virüs nedeniyle 23 bin 749 kişinin hayatını kaybettiği Filipinler’de Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Kovid-19 aşısı olmayı reddedenleri hapse atmakla tehdit etti.

Başkent Manila'daki çeşitli aşılama merkezlerinde görülen düşük katılımın ardından Pazartesi günü televizyonda yayınlanan bir konuşmada Duterte, "Aşı olmak ile hapse girmek arasında seçim yapmalısınız “dedi.

Duterte'nin açıklaması, insanlara koronavirüs aşıları yaptırmada gönüllülük esas alınması gerektiğini söyleyen sağlık yetkililerinin yorumlarıyla çelişiyor.

Duterte, "Beni yanlış anlamayın, bu ülkede bir kriz var. Sadece Filipinlilerin hükümete yanıt vermemesine üzüldüm" dedi.

Yaklaşık 110 milyon nüfusa sahip ülkede, 20 Haziran itibariyle yaklaşık 2,1 milyon kişiye aşının iki dozu da uygulandı.

Virüsü kontrol altına alma konusundaki sert yaklaşımı nedeniyle eleştirilen Duterte, okulların yeniden açılmasına izin vermeme kararını savundu.


Editörün Seçimi

Multimedya