Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Ivanka ve Jared, sürekli şikayetleri nedeniyle Trump’tan uzak durmaya çalışıyor

Ivanka ve Jared, sürekli şikayetleri nedeniyle Trump’tan uzak durmaya çalışıyor

Perşembe, 24 Haziran, 2021 - 15:45
Ivanka Trump ve eşi Jared Kushner, ABD eski Başkanı Donald Trump’ın arkasında görünüyor (Reuters-Arşiv)

ABD eski Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner’in sürekli şikayetleri nedeniyle Trump’tan uzaklaşmaya çalıştıkları iddia edildi.

The Independent gazetesine göre, Trump yönetimi ve aile üyelerinden 12 kişi, Trump ile kızı ve damadı arasındaki uçurumun, 2020 başkanlık seçim sonuçlarından şikayet etmeyi sürdürmesi nedeniyle büyüdüğünü öne sürdü.

İki aile dostunun CNN’e verdiği demece göre, Ivanka Trump, ailesi için daha az karmaşık bir hayat istiyor ve Beyaz Saray’da geçirdiği dört yılın zorluklarını geride bırakmaya çalışıyor.

Bununla birlikte, Ivanka’nın babasını kucaklamakla, 2020 seçimlerinde hile yapıldığına dair iddialarını onaylamama arasında bir denge kurması gerekiyor.

Bir aile dostu Ivanka ve Kushner’e atıfta bulunarak, “Trump’ın Mar-a-Lago’daki olağan ilkbahar ve yaz etkinliklerinde değillerdi” dedi.

Kushner’e yakın kişilere göre, damadı Trump’ın sürekli şikayetlerinden uzak durmak istiyor.

Kısa bir süre önce Trump ile görüşen bir başka kaynak ise, eski başkanın Kushner’in yakın bir zamanda yaptığı kitap anlaşmasından şikayet ettiğini ve kitabı kendi başarılarından yararlanmak için kullanacağından endişe ettiğini söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya