Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Umman Sultanı, Kral Selman'ın daveti üzerine Suudi Arabistan'ı ziyaret edecek

Umman Sultanı, Kral Selman'ın daveti üzerine Suudi Arabistan'ı ziyaret edecek

Cumartesi, 10 Temmuz, 2021 - 09:00
Umman Sultanı Heysem bin Tarık ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz (Şarku'l Avsat)

Umman Sultanı Heysem bin Tarık, yarın, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in daveti üzerine, ülkeye iki günlük resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Ziyarette, iki kardeş ülke arasındaki tarihi ilişkilerin güçlendirilmesinin yanı sıra ortak işbirliğinin genişletilmesi ve bunu her iki ülke halklarının yararına olacak şekilde çeşitli alanlarda geliştirmenin yolları ele alınacak.

Bu, Umman Sultanı’nın Ocak 2020’de görevi devralmasından bu yana Suudi Arabistan’a yapacağı ilk ziyaret olacak. Ziyaretin, ekonomik ilişkileri ve ticaret alanındaki ortak işbirliğini güçlendirme ve mevcut yatırım fırsatlarından yararlanma konusunda istekli olan iki ülke arasındaki ilişkilerin gücünü artırması bekleniyor. Ayrıca bu ziyaret ile Suudi Arabistan’ın 2030 Vizyonu ile Umman’ın 2040 Vizyonu’nun hedeflerine fayda sağlaması bekleniyor. 


Editörün Seçimi

Multimedya