Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral Selman’dan KSRelief’e Tunus’a aşı ve tıbbi malzeme gönderme talimatı

Kral Selman’dan KSRelief’e Tunus’a aşı ve tıbbi malzeme gönderme talimatı

Salı, 13 Temmuz, 2021 - 09:00

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi’ne (KSRelief) yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) zorluklarının üstesinden gelmesine yardımcı olmak için Tunus’a acilen aşı ve tıbbi malzeme desteği gönderilmesi talimatı verdi.

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile Cuma günü yaptığı telefon görüşmesi sırasında bu konuda bir talepte bulunmuştu.

Kraliyet Divanı Müsteşarı ve KSRelief Genel Müdürü Dr. Abdullah Rabia, “Tunus’a yönelik tıbbi yardım 1 milyon doz koronavirüs aşısı, 190 ventilatör, 319 oksijen konsantratörü, 50 yaşamsal belirti izleme cihazı, 4 milyon maske, 500 bin tıbbi eldiven, 180 nabız oksimetresi, 25 infüzyon pompası, 9 defibrilatör, 15 video laringoskop ve 5 elektrokardiyografı (EKG) içeriyor” dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya