Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan, askıya alınan ülkelerden gelenlerin ikamet ve vize geçerlilik sürelerini uzattı

Suudi Arabistan, askıya alınan ülkelerden gelenlerin ikamet ve vize geçerlilik sürelerini uzattı

Çarşamba, 21 Temmuz, 2021 - 13:45
Vizelerin geçerlilik süresi uzatma işlemleri, Pasaportlar Genel Müdürlüğü’ne gitmeye gerek kalmadan gerçekleştirilebilecek. (SPA)

Suudi Arabistan Pasaportlar Genel Müdürlüğü, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in direktifleri doğrultusunda,  Krallık dışındaki gurbetçilerin ikamet izinleri ile giriş-çıkış vizelerinin ve ziyaret vizelerinin geçerliliğini 31 Ağustos'a kadar ücretsiz olarak uzatmaya başladı.

Suudi Arabistan Maliye Bakanı tarafından yayınlanan karar, Suudi hükümetinin Kovid-19'un etkileri ve sonuçlarıyla mücadelede üstlendiği çabalar kapsamında alındı. Söz konusu adımın, vatandaşların ve ülke sakinlerin güvenliğini garanti eden ve salgının ekonomik ve finansal etkilerini azaltmaya katkıda bulunan önleyici tedbirlerin" bir parçası olarak atıldığı kaydedildi.

Pasaport Genel Müdürlüğü, vizelerin geçerlilik süresinin uzatılmasının bu konuda müdürlüğün herhangi bir ofisini ziyaret etmeye gerek kalmadan, Ulusal Bilgi Merkezi ile iş birliği içinde gerçekleşeceğini belirterek uzatma işleminin otomatik olarak yapılacağını vurguladı.

Koronavirüsünün patlak vermesi nedeniyle girişlerin askıya alındığı ülkelerde, Krallık dışındakkiler için ziyaret ve sakinler için oturma ve giriş-çıkış vizelerinin geçerlilik süresinin 31 Ağustos 2021 tarihine kadar uzatıldığı kaydedildi.


Editörün Seçimi

Multimedya