Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kays Said, Suudi Arabistan’ın Tunus’a verdiği desteğe övgüde bulundu

Kays Said, Suudi Arabistan’ın Tunus’a verdiği desteğe övgüde bulundu

Cumartesi, 31 Temmuz, 2021 - 10:30
Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said dün Kartaca Sarayı’nda Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal Bin Ferhan Al-Suud’u kabul etti (SPA)

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal Bin Ferhan, dün başkent Tunus’taki Kartaca Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Kays Said ile yaptığı görüşmede, Suudi Arabistan’ın Tunus'ta güvenlik ve istikrarın sağlanmasına yönelik temennilerini bir kez daha dile getirdi.

Görüşme sırasında Suudi Bakan, Tunus Cumhurbaşkanı’na Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın selamlarını iletirken, Said’de Suudi yönetimi ve halkına selamlarını iletti. Kays Said ayrıca, Suudi Arabistan’ın Tunus’a verdiği desteğe de övgüde bulundu.

Görüşmede, Tunus'taki güncel durum ile Cumhurbaşkanı Said'in sağlık ve ekonomi konularında ülkeyi istikrara kavuşturmak için aldığı kararlar ele alındı.

Prens Faysal görüşmede, Suudi Arabistan'ın Tunus'un içişlerine saygı duyduklarını vurgulayarak, Suudi Arabistan'ın Tunus'un güvenliği ve istikrarına yönelik desteklerini yineledi. Faysal ayrıca, Tunus halkının refahını sağlama konusundaki inancını da tekrar dile getirdi.

Prens Faysal görüşmenin ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan Krallığı’nın Tunus Cumhurbaşkanı’na selamlarını iletmekten ve ülkesinin Tunus'un güvenlik ve istikrarına yönelik desteklerini iletmekten onur duyduğunu söyledi.

Görüşmeye Tunus Dışişleri Bakanı Osman el-Cerendi, Suudi Arabistan'ın Tunus Büyükelçisi Dr. Abdulaziz Saker ve Dışişleri Bakanı Ofisi Genel Müdürü Abdurrahman el Davud da katıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya