Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Cezayir: Kays Said, Cumhurbaşkanı Tebbun’a yakında önemli kararlar alınacağını söyledi

Cezayir: Kays Said, Cumhurbaşkanı Tebbun’a yakında önemli kararlar alınacağını söyledi

Pazar, 1 Ağustos, 2021 - 09:15
Tunus cumhurbaşkanı bir grup sendika ve sivil toplum kuruluşu başkanını kabul ediyor (Arşiv - Tunus Cumhurbaşkanlığı)

Tunus halkı yeni başbakanını beklerken, Cezayir Cumhurbaşkanlığı Ofisi, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in dün (Cumartesi) Cezayirli mevkidaşı Abdulmecid Tebbun'a, yakında önemli kararlar alacağını söylediğini açıkladı.

Reuters’ın haberine göre, Cezayir Cumhurbaşkanlığı tarafından Facebook üzerinden yapılan açıklamada, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun'un Tunuslu mevkidaşı Said ile telefon görüşmesi yaptığı belirtildi. Tunus'taki gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Tunus Cumhurbaşkanı Said'in Tebbun'a “ülkesinin, demokrasi ve çoğulculuğun pekiştirilmesi için doğru yolda olduğunu ve yakında önemli kararlar alınacağını” ilettiği kaydedildi.

Tunus halkı, geçen hafta hükümeti kontrol altına alma, başbakanı görevden alma ve parlamentoyu dondurmak için acil durum tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Said'in, yeni bir başbakan atamasını ve bir yol haritası sunmasını bekliyor.


Editörün Seçimi

Multimedya