Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’da aşı olan çocuklar okuldan eğitimlerine devam edebilecek

Suudi Arabistan’da aşı olan çocuklar okuldan eğitimlerine devam edebilecek

Pazartesi, 2 Ağustos, 2021 - 09:15
Suudi Arabistan’da ulusal aşı programına gençler dahil edildi (SPA)

Suudi Arabistan Eğitim Bakanlığı dün (Pazar) koronavirüs aşılarının her iki dozunu alan ortaokul ve lise öğrencilerinin okuldan eğitimlerine devam edebileceklerini açıkladı.

30 Ekim tarihine kadar Suudi Arabistan halkının yüzde 70’inin aşı olması, yani toplumsal bağışıklığın kazanılması durumunda çocukların anaokuluna ve ilköğretime eğitim kurumlarında devam edebileceği belirtildi.

Suudi Arabistan eğitim ve sağlık bakanlıkları okula güvenli bir şekilde geri dönmek için 12 yaş ve üzeri tüm öğrencileri ve eğitim personelinin iki doz aşı olması gerektiğini vurguladı.

Suudi Arabistan vatandaşlarının ve sakinlerinin herhangi bir ekonomik, ticari, kültürel, eğlence, spor, bilimsel ve sosyal faaliyette bulunması için Sağlık Bakanlığı onaylı aşılardan olması gerekiyor. Kişilerin devlet dairelerinde veya özel kurumlarda bulunması ve eğitimlerini sürdürmesi için ve ayrıca toplu taşıma araçlarının kullanılması için aşı şartı gerekiyor.  


Editörün Seçimi

Multimedya