Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, 2021 Dünya Tıp Teknoloji Zirvesi'ne sponsor oluyor

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, 2021 Dünya Tıp Teknoloji Zirvesi'ne sponsor oluyor

İlaç ve aşı geliştirmede biyoteknolojinin rolüne ilişkin tartışmalar sürüyor.
Cumartesi, 28 Ağustos, 2021 - 13:45

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Savunma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Muhammed bin Selman'ın sponsorluğunda düzenlenecek 2021 Dünya Tıp Teknoloji Zirvesi, Suudi Arabistan Ulusal Muhafız Bakanı Abdullah bin Bandar tarafından başlatılacak.

Zirve, 14-16 Eylül tarihleri arasında Kral Suud bin Abdülaziz Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile işbirliği içinde Ulusal Muhafızlar Bakanlığı Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'ndaki Kral Abdullah Uluslararası Tıbbi Araştırma Merkezi (KAIMRC) tarafından düzenlenecek. Etkinliğe uluslararası ve yerel konuşmacılar ile uluslararası düzeyde biyoteknoloji şirketlerinin yöneticileri katılacak.

Yapılan açıklamaya göre zirvede biyoteknolojinin ilaç, aşı, hücresel ve genetik tedavilerin geliştirilmesindeki rolü tartışılacak.

Ayrıca Krallık, bölge ve dünya üzerinde etkisi olan zorluklar doğrultusunda biyoteknoloji ve akademik-endüstriyel ortaklıklar geliştirmek için modeller ve fırsatlar sunacak.

Toplantılarda biyomedikal teknoloji alanının genişlemesi, uluslararası rekabet ve dünyanın önde gelen ve en büyük şirketleri ile stratejik ortaklıkların ve küresel anlaşmaların benimsenmesi için çerçeveler oluşturulması ile ilgili bir de yol haritası sunulacak.

Abdullah bin Bandar, Veliaht Prens’in söz konusu zirveye sponsorluk yapmasına ilişkin yaptığı açıklamada cömert onayı için Kral Selman bin Abdulaziz’e teşekkürlerini iletti ve takdirini dile getirdi.

Kraliyet onayının, Suudi liderliğinin çeşitli toplantılara ve etkinliklere ev sahipliği yapmaya verdiği destek çerçevesinde geldiğini ve bunun tüm etkinliklerde, faaliyetlerde ve forumlarda görülen Krallığın başarılarını, liderliğini ve iyi organizasyonunu yansıttığı belirtildi.

2021 Dünya Tıp Teknoloji Zirvesi, sağlık ve ekonomik zorlukları ele almada büyük öneme sahip olan kalkınma hamlesinin önemli bir göstergesi olarak niteleniyor.

Ayrıca zirve ile Suudi Arabistan'da ve dünyada hedeflenen ve sürdürülebilir biyomedikal teknolojiye yönelik akademik çalışmaların ve uygulamaların artırılması hedefleniyor.


Editörün Seçimi

Multimedya