Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan, Şubat ayında siber güvenlik için uluslararası bir forum düzenleyecek

Suudi Arabistan, Şubat ayında siber güvenlik için uluslararası bir forum düzenleyecek

Cuma, 17 Eylül, 2021 - 08:45

Suudi Arabistan Ulusal Siber Güvenlik Kurumu (NCA), 1-2 Şubat tarihlerinde başkent Riyad’da ‘Küresel Siber Düzeni Yeniden Düşünmek’ teması altında 2022 Uluslararası Siber Güvenlik Forumu’nu düzenleyecek.

Kral Selman bin Abdulaziz’in himayesinde gerçekleşecek foruma, çeşitli sivil toplum kuruluşları (STK’lar), önde gelen uluslararası şirketler, uluslararası kuruluşlar, devlet yetkilileri, lider teknoloji şirketleri, akademik merkezler, uluslararası şirketler, yöneticiler ve uzmanlar katılacak.

Forum, siber güvenlik konularında sosyal ve ekonomik kalkınmayı teşvik etmenin yanı sıra temel siber güvenlik konularında sınırları zorlamayı, yatırımı teşvik etmeyi, siber uzayda küresel işbirliğinin temellerini oluşturmayı ve sosyoekonomik değişimi hızlandırmayı amaçlıyor.

Forumda, siber düzen, siber güvenlik tehditlerinin mevcut ve gelecekteki durumu, siber güvenliğin insani boyutları, piyasa güçleri ve ekonomik teşviklerden yararlanma ve insan merkezli siber güvenliği güçlendirme gibi konular ele alınacak.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Riyad’ın G20 Başkanlığı sırasında, geçtiğimiz Şubat ayında video konferans aracılığıyla düzenlenen ilk forumda, ‘siber dünyada çocukları koruma ve kadınları siber güvenlik konusunda güçlendirme’ konulu bazı girişimler açıklamıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya