Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Hindistan'da bir maymun, triportör yolcusunun 12 bin lirasını çaldı

Hindistan'da bir maymun, triportör yolcusunun 12 bin lirasını çaldı

Salı, 5 Ekim, 2021 - 13:30
Bir maymunun önce bir tomar parayı adamın elinden kaptığı, sonra da yola saçtığı bildirildi (AFP)

Hindistan'ın merkezi bir şehrinde bir maymun, bir adamın elinden 100 bin Hindistan rupisi (yaklaşık 12 bin TL) değerinde parayı kaparak hızla yakınlardaki bir ağaca çıktı, daha sonra banknotları kalabalık sokağa saçarak olayı görenleri yakalayabildiklerini yakalamak için koşturur halde bıraktı.

Basında yer alan haberlere göre olay, Madhya Pradeş eyaletinin Jabalpur kentinin Katav Ghat bölgesinde hafta sonu meydana geldi.

Hindustan Times (HT) gazetesinin bildirdiği üzere maymunun parasını kaptığı adam, iki kişiyle birlikte bir triportörde seyahat etmekteydi.

Yolcular trafiğe yakalandı ve gecikmeye neyin sebep olduğunu görmek için üç tekerlekli araçtan indi. Bu arada vahşi bir maymun bunu fırsat bilerek bir havluya sarılı para tomarını kaptı ve kimse onu durduramadan hızla uzaklaştı.

HT'nin haberine göre maymun bir ağaca tırmandı ve havluyu sallayarak yolu, yerel halkın yakalamak için koşuşturduğu banknotlara boğdu. Para sahibinin umutsuz girişimlerine rağmen paranın neredeyse yarısını başkaları aldı.

PTI haber ajansı, Majholi polis karakolu amiri Sachin Singh'in "Paranın sahibi 56 bin rupi (yaklaşık 6 bin 500 TL) toplamayı başardı ama paranın geri kalanı kayıplara karıştı" dediğini aktardı.

Polise göre bölgede güvenlik kamerası olmadığı için mağdurun parasını alanların kimliği tespit edilemedi. Kimliği saptanan tek suçlu maymun olduğu için resmi şikayette bulunulmadı.

Polis, bölgenin maymunların uğrak yeri olduğunu çünkü yerel halkın onlara sürekli yiyecek verdiğini söyledi. Aralarında daha cesur olanlar sık sık hareket halindeki araçlara biniyor.

Hindistan'da maymunların dahil olduğu tuhaf olaylar sık sık yaşanıyor. Geçen ay, bir maymun bir avukattan parasını kapmış ve söylendiği üzere avukatın hayvana yalvarmasının ardından paranın sadece yarısını geri vererek kalanını ağaçtan aşağı boca etmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya