Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ve Pakistan’ın katıldığı ‘Deniz Meltemi 13’ tatbikatı başladı

Suudi Arabistan ve Pakistan’ın katıldığı ‘Deniz Meltemi 13’ tatbikatı başladı

Çarşamba, 6 Ekim, 2021 - 09:15
Tatbikatta askerler deniz operasyonlarına katıldı (Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı)

Suudi Arabistan ve Pakistan Deniz Kuvvetleri, Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri’nin de katılımıyla ‘Deniz Meltemi 13’ tatbikatına başladı.

Tatbikatı koordine eden Tuğamiral Sacir el- Anezi, tatbikata katılan askerlerin hava, su üstü ve deniz altında muharebe, elektronik harp ve mayın temizleme alanlarında deneyim kazanacaklarını açıkladı. Anezi seyir halindeki gemilerde tatbikatlar yapılacağını, deniz ve hava kuvvetleri mensupları için eğitimler verileceğini, mühimmat ve füzelerle atış yapılacağını belirtti.

Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri’nin F-15SE ile katılacağı tatbikatta pilotlar denizdeki hedeflere füzelerle atış yapacak. Yapılan açıklamalarda Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in, Arap Denizi’nin güvenliği için yapılan askeri tatbikatlara büyük önem verdiği ifade edildi.

Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri’nin Kızıldeniz ve Arap Körfezi’nde gerçekleştirdiği tatbikatlarda askeri stratejisini geliştirmek için ‘Deniz Meltemi 13’ tatbikatına katıldığı belirtildi.


Editörün Seçimi

Multimedya