Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan binicilikte dünya sıralamasında ikinci kategoriye ulaştı

Suudi Arabistan binicilikte dünya sıralamasında ikinci kategoriye ulaştı

Çarşamba, 6 Ekim, 2021 - 11:15
Bu yeni başarı, binicilik sporunun yönetimden aldığı sınırsız desteğin bir sonucu niteliğinde (Şarku’l Avsat)

Binicilik sporu, Suudi Arabistan’da yönetimden aldığı sınırsız desteğin neticesinde ortaya koyduğu yeni başarılarla, önemli yarışların düzenlendiği dünya çapındaki klasmanda ikinci kategoriye ulaştı.

Binicilik Federasyonu Yönetim Kurulu ve Jokey Kulübü Yönetim Kurulu, binicilik sporunun ulaştığı seviyeye atıfta bulunarak, Suudi Arabistan’ın binicilikte dünyada ikinci kategoriye ulaşmasının ve Suudi Kupası'nın uluslararası birinci kategori G1 yarışları içinde sınıflandırılması vesilesiyle Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a katkılarından dolayı teşekkür etti.  Ayrıca, G3 çim koşusu, G3 kum pistinde Suudi Arabistan Koşusu, G3 çim pistinde 1351 Hız Koşusu, G3 kum pistinde Riyad Hız Koşusu ve G3 çim pistinde Kızıldeniz Yarışlarının yapılması ile ilgili de bilgi verdi. Bu uluslararası sınıflandırma, Binicilik Federasyonu Yönetim Kurulu ve Binicilik Kulübü Yönetim Kurulu tarafından izlenen vizyon ve gelişim stratejisinin ve Suudi Arabistanı Dünya At Yarışı Örgütü klasmanında birinci kategoriye çıkarma hedefinin bir parçası.

Değerlendirme, atların gerçek seviyelerini etkileyebilecek ve atın sağlığına olumsuz etkileri olabilecek yasaklı maddelerin kullanımına yönelik yaptırımların uygulanmasında at yarışı kulübünün rolünü kapsıyor. Kulüp, Suudi Arabistan’ı binicilikte birinci seviyeye ulaştırana dek aynı gelişimsel yaklaşımı izleyecek. Suudi Arabistan, atalarından miras kalan binicilik sporunda, yönetimin de sınırsız desteğini alarak bu alanda dünyanın en iyi kulüpleri arasında yer alıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya