Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’da hacı adayları kişisel bilgilerini kendileri kaydedebilecek

Suudi Arabistan’da hacı adayları kişisel bilgilerini kendileri kaydedebilecek

Perşembe, 7 Ekim, 2021 - 09:30
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan açılışta (SPA)

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın direktifleri doğrultusunda yeni bir uygulama ile hacıların ve hacı adaylarının kişisel bilgilerini akıllı telefonlar aracılığıyla artık kendileri kaydedeceğini açıkladı.

Uygulamanın başlayacağı ülkelerde Hac ve Umre için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler bulundukları yerin iletişim bilgilerini akıllı telefon üzerinden kaydedebilecek. Uygulama sayesinde kişiler vize düzenleme merkezlerine gitmek zorunda kalmayacak.

Ülkeye ibadet için gelenler, Suudi Arabistan’a ulaştığında kişisel bilgileri yeniden kaydetmek zorunda kalmadan bilgileri sadece eşleştirecekler. Böylece ülkeye girişleri daha kolay olacak.

Suudi Arabistan, vize başvurusunda bulunan kişilerin bilgilerini telefon üzerinden kaydetmesine izin veren ilk ülke oldu.


Editörün Seçimi

Multimedya