Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan 17 Ekim’den itibaren kısıtlamaları hafifletiyor

Suudi Arabistan 17 Ekim’den itibaren kısıtlamaları hafifletiyor

Cuma, 15 Ekim, 2021 - 14:15
Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı logosu (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, 17 Ekim Pazar gününden itibaren yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan kısıtlamaların hafifletileceğini duyurdu.

Bakanlığın açıklamasına göre, kapalı alanlarda maske zorunluluğu devam ederken, ‘istisna’ tutulan yerler hariç açık alanlarda maske zorunluluğu kaldırıldı.

Mekke’deki Mescid-i Haram ve Medine’deki Mescid-i Nebevi’nin, iki doz aşı olma ve maske zorunluluğu ile tam kapasite olarak ziyaretine karar verildi.

Karara göre halka açık yerler, ulaşım araçları, restoranlar, sinemalar ve benzeri mekanlar tam kapasite hizmete girecek. Ayrıca düğün salonlarında sayı sınırlaması olmaksızın etkinlikler düzenlenebilecek.

Tüm mekanlara giriş ve etkinliklere katılmada iki doz aşı zorunluluğu devam ederken, Tawakkalna uygulaması ile sağlık kontrollerinin izlenmediği yerlerde mesafe ve maske uygulamasına devam edilecek.

İçişleri Bakanlığı, bu kararların yerel ve uluslararası gelişmelere göre periyodik incelemeye tabi olduğunu vurguladı.

 


Editörün Seçimi

Multimedya