Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kraliçe Elizabeth, yaşını göz önünde bulundurarak kışın yükümlülüklerini azaltmaya karar verdi

Kraliçe Elizabeth, yaşını göz önünde bulundurarak kışın yükümlülüklerini azaltmaya karar verdi

Pazar, 17 Ekim, 2021 - 16:00
Kraliçe 2. Elizabeth Londra’daki Westminster Abbey Kilisesi’nde bir ayine katılırken baston kullandı (AFP)

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in, yaşlılığı ve hareket ederken yaşadığı bazı zorlukları hesaba katarak bu kış yükümlülüklerini azaltacağı iddia edildi.

The Sun gazetesinin Kraliyet kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Kraliçe (95) halka açık etkinliklere katılma sayısını azaltacak. Böylece daha az yürümüş ve merdiven çıkmamış olacak.

Kraliçe Elizabeth, geçtiğimiz Salı günü başkent Londra’da bulunan Westminster Abbey Kilisesi’ndeki bir ayinin ardından Parlamento’nun açılış töreninde de ikinci kez bastonla halk içine çıktı.

Kraliçe, 2004’te geçirdiği diz ameliyatından bu yana ilk kez bu ay baston kullanırken görüldü.

Kraliyet kaynağı, Kraliçe’nin her yıl Noel’de yapılan olağan büyük aile toplantısı yerine bu yıl küçük bir toplantıya ev sahipliği yapmayı planladığını belirtti.

Söz konusu kaynak, “Kraliçe bu yıl çok acı çekti, buna eşi Philip’in ölümü de dahil” dedi.

Kaynak, Kraliçe’nin, torunu Prens Harry ve eşi Meghan Markle’ın Kraliyet ailesine yönelik saldırıları ve oğlu Prens Andrew ile ilgili skandallar da dahil olmak üzere birçok soruna maruz kaldığını dile getirdi.

Bu nedenle, Kraliçe’nin daha dirençsiz hale geldiğine vurgu yapan kaynak, “Her ne kadar onun yaşındaki biri için iyi durumda olsa da, son zamanlarda daha yorgun” diye ekledi.

 


Editörün Seçimi

Multimedya