Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Facebook’un isim değiştirme planına eleştiriler geldi

Facebook’un isim değiştirme planına eleştiriler geldi

Perşembe, 21 Ekim, 2021 - 14:15
Facebook CEO’su Mark Zuckerberg (AP)

ABD merkezli The Verge sitesi, Instagram, WhatsApp ve Messenger’ı bünyesinde barındıran Facebook’un yakın zamanda ismini değiştireceğini ve bir ana şirket altına taşınacağını öne sürdü.

Kendisine ‘Gerçek Facebook Gözetim Kurulu’ adını veren bir aktivist grup ise, Facebook’u isim değiştirerek, kamuoyunda karşı karşıya kaldığı birçok sorun ve skandalı unutturmaya çalışmakla suçladı.

Grubun açıklamasında, “Bu, nefret dolu platformları denetlemedeki başarısızlıklar nedeniyle dikkatleri başka yöne çekmek için her şeyi yapmaya istekli olduklarının bir göstergesi. Adına ne derseniz deyin sorun devam edecek, hemen gerçek ve bağımsız kurallara ihtiyaçları var” denildi.

Silikon Vadisi’nde analist olan Benedict Evans ise, “Artık çalışmayan bir ürüne yeni bir isim verirseniz, insanlar yeni markanın da aynı sorunları yaşadığını çabucak anlayacaktır. Sorunu çözmeye ve ardından yeni ürünü yansıtan yeni bir markayı piyasaya sürmeye dayalı daha iyi bir yaklaşım benimsenebilir” dedi.

The Verge’ün haberine göre, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin yeni ismini 28 Ekim’de yapılacak Connect konferansında açıklayabilir.


Editörün Seçimi

Multimedya