Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Prens Charles: İnsanlığın iklim değişikliğiyle mücadeleyi hızlandırmak için sınırlı bir fırsatı var

Prens Charles: İnsanlığın iklim değişikliğiyle mücadeleyi hızlandırmak için sınırlı bir fırsatı var

Cumartesi, 23 Ekim, 2021 - 12:15
İngiltere Veliaht Prens Charles (Reuters)

İngiltere Veliaht Prens Charles bugün (Cumartesi) Yeşil Suudi Girişimi Forumu’nda, insanlığın iklim değişikliğiyle mücadele adımlarını hızlandırmak için ‘tehlikeli şekilde sınırlı’ bir fırsata sahip olduğunu söyledi.

Prens Charles “Yeşil Suudi Girişimi ve Yeşil Ortadoğu Girişimi’nin daha da hızlandıracağı, büyük bir gelişmeye şahit olduk” ifadelerini kullandı.

Veliaht Prens, uzmanların Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nın (COP26) ulusal olarak yapılması belirlenmiş katkıların sağlandığını görmesi ve 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedeflerine ulaşılması gerektiğini söylediğini belirtti.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bugün Riyad’da Yeşil Suudi Arabistan Girişimi’nin hedeflerine ulaşmak için, Krallık’ta yeni çevre girişimleri başlatmak ve daha önce duyurulan girişimlerin etkinliğini takip etmekle ilgilenecek Yeşil Suudi Girişimi’ni başlattı.

Suudi Veliaht Prensi, Yeşil Suudi Arabistan Girişimi’nin iddialı hedeflerine ulaşılmasına katkıda bulunacak, çevreyi korumak ve iklim değişikliğinin zorluklarına karşı mücadele etmek için bir yol haritası olacak girişimlerin ilk etabının başlatıldığını duyurdu.


Editörün Seçimi

Multimedya