Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ve Katar’dan iklim değişikliği ile ortak mücadele mesajı

Suudi Arabistan ve Katar’dan iklim değişikliği ile ortak mücadele mesajı

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani: Çevremizi korumak için her türlü ortak eylemi destekliyoruz
Salı, 26 Ekim, 2021 - 07:30
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad ile görüşmesi (SPA)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Riyad’da düzenlenen Yeşil Ortadoğu Girişimi Zirvesi kapsamında Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Âl Sani ile bir araya geldi.

Taraflar, Yeşil Ortadoğu Girişimi Zirvesi’nde ele alınan konuları ve iklim değişikliği ile mücadele için yapılan çalışmalar hakkında görüştü.

Şeyh Temim bin Hamad, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Kardeşim Prens Muhammed bin Selman’a geçtiğimiz ay önemini tartıştığımız Yeşil Ortadoğu Forumu’na beni davet ettiği için teşekkür ediyorum. Böylesine önemli bir adım attığı için kardeş Suudi Arabistan’ı tebrik ediyorum” dedi.

Şeyh Temim, iklim değişikliğine karşı koyacak ve çevreyi koruyacak bölgesel ve uluslararası girişimleri desteklediğini açıkladı.

Yeşil Ortadoğu Girişimi Zirvesi, Ortadoğu’da iklim değişikliğiyle mücadele için ilk koalisyonu kurmayı ve bilgi ile sermayeyi birleştiren bir platform sağlamayı amaçlıyor. 23-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 3 günlük etkinliğin ilk günü Yeşil Suudi Girişimi Forumu, ikinci günü Yeşil Gençlik Zirvesi ve son günü ise Ortadoğu liderlerinin katılımıyla Yeşil Ortadoğu Girişimi Zirvesi düzenlendi.

Suudi Arabistan 2030 Vizyonu çerçevesinde oluşturulan Yeşil Ortadoğu Girişimi’nin çevresel stratejisi, bilgi aktarımı, çevre yönetimi ve iklim sorunlarına yönelik yenilikçi gelecekteki çözümlere odaklanıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya