Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Murabba bölgesi, Riyad Sezonu’na tarihi bir ışıltı katıyor

Murabba bölgesi, Riyad Sezonu’na tarihi bir ışıltı katıyor

Salı, 26 Ekim, 2021 - 08:45
Riyad Sezonu lokasyonlarından biri olan Murabba (Fotoğraf: Beşir Salih)

Suudi Arabistan’da ‘2021 Riyad Sezonu’ kapsamında düzenlenen 14 eğlence alanından biri olan başkent Riyad’ın merkezindeki Murabba bölgesi dün ziyaretçilerini kabul etmeye başladı.

Bölgedeki 7 restoran ve 3 uluslararası kafe, Riyad Sezonu’na katılan ziyaretçilere kapılarını açarken, ağaçlar ve göllerin aydınlattığı bahçelerin arasındaki yürüyüş yolları da oldukça ilgi gördü.

Meydanda düzenlenen konserlerden biri (Fotoğraf: Beşir Salih)

Meydan alanında 11 farklı müzik etkinliği düzenlenirken, Yunan, İtalyan, Japon ve Fransız restoranları ile birçok uluslararası mutfak kültürü de burada ziyaretçilere deneyimlerini aktardı.

Bölge adını, ülkenin kurucu Kralı Abdulaziz bin Abdurrahman tarafından ikametgahı olarak kullanılan tarihi Murabba Sarayı’ndan aldı.

Uluslararası restoranlar tarihi mekanın estetiğine yeni bir boyut katıyor (Fotoğraf: Beşir Salih)

Murabba’daki etkinlikte, ziyaretçilerin modern bir şekilde tasarlanmış atmosferin tadını çıkarması sağlanarak, tarihin gölgelerinde unutulmaz akşamlar geçirmek için birden fazla seçenek sunuldu.


Editörün Seçimi

Multimedya