Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Mısır: Müzisyenler Sendikası 20 şarkıcı ve grubun şarkı söylemesini yasakladı

Mısır: Müzisyenler Sendikası 20 şarkıcı ve grubun şarkı söylemesini yasakladı

Perşembe, 18 Kasım, 2021 - 11:30
Hasan Abuel Rouss (Facebook sayfası)

Mısır Müzik Meslekleri Sendikası bugün yaptığı açıklamada, 20 şarkıcı ve grubun sendikal durumlar düzeltilene kadar şarkı söylemelerinin yasaklandığını duyurdu.

Şarku’l Avsat’ın bir kopyasını elde ettiği listede, Hasan Shakosh, Mustafa Zekeriya, Abu Lila, Ahmed Kassem, Ahmed Moza, Hamo Al Tekha, Resha Samara, Shavah ve Valad Selim, The Gang Leader, Alaa Fifty, High Heel The Band, Magdy Shata,Wazah, Shakl, Amr Haha yer alıyor.

Sendika daha önce Hamo Beka ve diğer festival şarkıcılarının da şarkı söylemesini yasaklamıştı.

Mısır'da festival şarkıcılarının krizi son yıllarda artarken şarkıların dinlenme popülaritesi son aylarda hızla artıyor.


Müzisyenler Sendikası'na göre, Sendika Başkanı Hany Saker ve sendika konseyinin kararı doğrultusunda Hasan Shakosh’ın, şarkı söyleme ruhsatını geri alacağı belirtildi. Shakosh’ın, geçtiğimiz Eylül ayında Reda Bahravi'ye sözlü tacizde bulunması, gruplara ve müzisyenlere hakaret etmesi nedeniyle şarkı söylemesi yasaklanmıştı.

Müzisyenler Sendikası dün, Mansur Hindi başkanlığındaki çalışma komitesi aracılığıyla, ‘Hasan Abuel Rouss’ olarak bilinen sanatçı Hasan Mustafa Ahmed'in, sendika kararlarına ve genel kurallara uymadığı gerekçesiyle 17 Kasım'dan itibaren şarkı söylemesini durdurma kararı aldı.

Abu Al-Roos, Nelly Karim ve Aser Yasin gibi isimlerin yer aldığı Ramazan ayında yayınlanan ‘100 Wush’ dizisindeki rolüyle dikkatleri üzerine çekmiş ve büyük bir başarı elde etmişti.

Dizinin hemen ardından Hasan Abuel Rouss, sanatçı Dina El-Sherbiny ile düet yaptığı ‘All the People’ adlı şarkısını, ardından ‘Felt Minnie’ şarkısını çıkarmıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya