Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Lübnan Cumhurbaşkanı, Merkez Bankası Başkanı’ndan adli denetim için gerekli verileri sağlamasını istedi

Lübnan Cumhurbaşkanı, Merkez Bankası Başkanı’ndan adli denetim için gerekli verileri sağlamasını istedi

Çarşamba, 24 Kasım, 2021 - 14:15
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Merkez Bankası Başkanı Riyad Selame ve Maliye Bakanı Yusuf Halil (DPA)

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Merkez Bankası Başkanı Riyad Selame’den, yeniden yapılandırma danışmanlık firması olan Alvarez &Marsal’ın bankanın adli denetimini yapması için gerekli verileri sağlamasını istedi.

Reuters’a göre Avn, Lübnan’ın 2019 yılında maruz kaldığı mali çöküşün yansımalarını ele alma çabalarının bir parçası olan denetim hakkında Selame ve Maliye Bakanı Yusuf Halil ile bugün bir toplantı gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından toplantıya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Selame ve Halil Alvarez &Marsal’ın taleplerini karşılamak için gerekenleri mümkün olan en kısa sürede yapmak üzere çalıştıklarını Avn’a iletti.

Alvarez&Marsal şirketi, Merkez Bankası hesaplarının adli denetimi için gereken verilere sahip olmadığı gerekçesiyle Kasım 2020’de çalışmalarını durdurmuş, yetkililerin ihtiyacı olan tüm belgeleri sağlama sözü vermesinin ardından Eylül 2021’de yeniden çalışacağını bildirmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya