Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere'nin kuzeyini kasıp kavuran fırtınada bir kişi hayatını kaybetti

İngiltere'nin kuzeyini kasıp kavuran fırtınada bir kişi hayatını kaybetti

Cumartesi, 27 Kasım, 2021 - 17:30
İngiltere'nin kuzeydoğu kıyısındaki Sunderland şehri açıklarında bir dalga deniz fenerine çarpıyor (DPA)

İngiliz yetkililer bugün (Cumartesi) yaptıkları açıklamada Birleşik Krallık'ın kuzey bölgelerini güçlü bir fırtınanın kasıp kavurduğunu bildirdiler.

Fırtınada bir kişi hayatını kaybederken binlerce evin elektriği kesildi ve sürücüler geceleri karlı yollarda mahsur kaldı.

Polis yaptığı açıklamada, Cuma gecesi Kuzey İrlanda'da seyahat halindeyken arabasına bir ağaç düşen adamın öldüğünü söyledi.

Fırtınanın etkili olduğu bir dönemde, meteorolojiden yapılan açıklamada vatandaşlara "dalgaların ve enkazların yaşamı tehdit ettiği kıyılardan uzak durmaları gerektiği" uyarısı yapıldı.

Bölgedeki elektrik kuruluşu, fırtınanın, kuzey İngiltere'de 55 binden fazla abonenin elektriğini kestiğini açıkladı.

Newcastle'ın kuzeyindeki ekspres tren seferleri askıya alınırken, İskoçya'nın bazı bölgelerinde yollarda enkaz oluşması nedeniyle yollar trafiğe kapatıldı. Cuma öğleden sonra yağan kar, yolların geniş çapta kapanmasına neden oldu.

Kar ve kökünden sökülmüş ağaçlar, kuzey İngiltere ve İskoçya'daki yollarda trafiğin oluşmasına yol açtı. Trafik polisinin açıklamasına ve sosyal medya platformlarında yer alan haberlere göre birçok sürücü geceleri araçlarında uyumak zorunda kaldı.

Polis Twitter'da yaptığı açıklamada, Manchester ve Leeds arasındaki otoyolun bir bölümünde yaklaşık 120 kamyonun karda kaldığını kaydetti.

Cumartesi sabahı rüzgarlı hava yatışsa da Büyük Britanya'nın meteoroloji kurumu Met Office tehlikeli hava koşullarının devam etmesi konusunda uyardı ve insanları zorunlu olmayan seyahatlerden kaçınmaya çağırdı.


Editörün Seçimi

Multimedya