Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Yük konteynerlerinden yapılma otel, ziyaretçilere kapılarını açtı

Yük konteynerlerinden yapılma otel, ziyaretçilere kapılarını açtı

Pazar, 28 Kasım, 2021 - 16:00
Otel, ABD merkezli kâr amacı gütmeyen B Lab adlı kuruluşun, topluma ve çevreye karşı sorumlu şirketlere verdiği B Corp Sertifikası'na sahip (Instagram/thepadsilverthorne)

ABD'de yük konteynerlerinden yapılan otel hizmet vermeye başladı.

Colorado eyaletinin Silverthorne bölgesinde 25 Ekim'de açılan otelde farklı çeşitte birçok oda seçeneği sunuluyor.

Hostel tarzı ranzalı yatakların fiyatı gecelik 25 dolardan (yaklaşık 310 TL), süit odaların fiyatı da 350 dolardan (yaklaşık 4 bin 300 TL) başlıyor.

Temelleri 2019'da atılan The Pad adlı otel, toplamda ileri dönüştürülmüş 18 yük konteyneri kullanılarak inşa edildi.

İleri dönüşüm tekniğinde, eskimiş ve artık kullanılmayan eşyalara yeni işlevler kazandırılması ve bunların tekrar kullanılabilir hale getirilmesi amaçlanıyor.

Oteldeki bar, aynı zamanda etkinlik alanı olarak da kullanılıyor (Instagram/thepadsilverthorne)

Lynne Baer ve eşi Rob Baer'in birlikte kurduğu otelin internet sitesindeki açıklamada, "Temelde sürdürülebilirliğe inanıyoruz ve verdiğimiz kararlarda mümkün mertebe duyarlı ve bilinçli davranmaya özen gösteriyoruz" ifadelerine yer verildi.

The Pad'in çatı katındaki restoranı ormanlık alana bakıyor (Instagram/thepadsilverthorne)

İleri dönüşümle tasarlanan otelde toplamda 36 oda ve 101 yatak mevcut.

Hem bütçesi sınırlı olan hem de ranza bölümünde kalabalık bir alanda kalmak istemeyen ziyaretçiler içinse "mikro oda” seçeneği sunuluyor.

Tuvalet ve mutfaklar ortak alanda bulunsa bile mikro odalar tek başına kalmak isteyen kişiler için ideal (Instagram/thepadsilverthorne)

Geceliği 60 dolardan (yaklaşık 750 TL) başlayan bu odalarda ekstra büyük çift kişilik bir yatak, ortak mutfak ve tuvalet yer alıyor.

Manzarası Kuzey Amerika'nın batısında uzanan Rocky Dağları'nı gören The Pad'de, çatı katında bir bar, jakuzi ve dinlenme salonu da var.
Independent Türkçe, Business Insider, The Pad Life


Editörün Seçimi

Multimedya