Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İtalya’da bir adam aşıdan kaçmak için silikon kol takıp aşı olmaya gitti

İtalya’da bir adam aşıdan kaçmak için silikon kol takıp aşı olmaya gitti

Cumartesi, 4 Aralık, 2021 - 17:00

İtalya’da koronavirüs aşısı olmak isteyemeyen bir adam aşı sertifikası alabilmek için silikon kol takıp aşı olmaya gitti.

BBC’nin aktardığına göre, 50’li yaşlarda olan aşı karşıtı adam koronavirüs aşısından kaçmak için ilginç bir yol denedi. Silikon kol kullanarak hastaneye aşı olmaya giden adam, sırası geldiğinde kolunu sıvadı. Ancak aşıyı yapacak olan hemşire durumu anladı ve adamın kolunun teninin 'soğuk ve lastik' gibi olduğunu ayrıca ten rengiyle kolunun da uyumsuz olduğunu anladığını söyledi.

La Repubblica gazetesi, adamın hemşireyi aşı yapması konusunda ikna etmeye çalıştığını bildirdi.

Piedmont Bölge Başkanı Albert Cirio söz konusu durumu, 'bu kadar vahim olmasaydı gülünçlük seviyesinde kalacak bir olay' şeklinde nitelendirdi.

Cirio, “Pandemi sırasında tüm toplumumuzun can ve sosyal ve ekonomik maliyetler açısından ödediği fedakarlık göz önüne alındığında bu hile kabul edilemezdi” dedi.

La Repubblica, olayın bununla sınırlı olmayabileceğini belirterek Twitter'da aşıdan kaçmak için satılan sahte kollara rastlandığını söyledi.

Olay, aşı olmayanlar için İtalya'da kuralların sıkılaştırılmasından önce geldi.


Editörün Seçimi

Multimedya