Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Squid Game'in yaratıcısı, oyunların gerçek hayatta oynanmasını yorumladı: "Daha fazla insanın yapmasını isterim"

Squid Game'in yaratıcısı, oyunların gerçek hayatta oynanmasını yorumladı: "Daha fazla insanın yapmasını isterim"

Pazar, 5 Aralık, 2021 - 16:00
Fotoğraf: AP

Squid Game'in yaratıcısı Hwang Dong-Hyuk, dizisinin YouTube'da ortaya çıkan gerçek hayattaki versiyonlarına dair düşüncelerini paylaştı.

Videocu MrBeast, geçen ay popüler Netflix dizisinin ölümcül olmayan gerçek hayattaki versiyonunu oluşturduktan sonra manşetlere çıkmış ve rastgele seçilecek 456 oyuncuyu turnuvada 456 bin dolar (yaklaşık 6,2 milyon TL) nakit ödül için yarışmaya davet etmişti.

Videoda yarışmacıların misket, halat çekme ve cam köprü mücadelesi gibi oyunlara katıldığı görülüyordu.

Geçen hafta Gotham Ödülleri'ne katılan dizinin yaratıcısı Hwang, YouTube'da hayran yapımı versiyonların bazılarını izlediğini itiraf etti.

Screen Rant'in haberine göre Hwang, "Bir kısmını izledim. Bayıldım" dedi.

"Diziyi tanıtmama da yardımcı oldular. Bu yüzden daha fazla kişinin bunu yapmasını isterim."

YouTube'da 83,5 milyon abonesi olan MrBeast, videosunun 3,5 milyon dolara (yaklaşık 48 milyon TL) mâl olduğunu ve bunun 1,5 milyon dolarının (yaklaşık 20 milyon TL) nakit ödüle gittiğini söyledi. Bu haber yazılırken video yaklaşık 150 milyon kez izlenmişti.

Squid Game'den farklı olarak, YouTuber'ın oyununa katılanların hiçbiri elenince zarar görmedi, hatta elenen oyunculara katıldıkları için bir miktar para verildi.
Independent Türkçe


Editörün Seçimi

Multimedya