Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Formula E’nin Diriye etabı için tanıtım faaliyetleri başladı

Formula E’nin Diriye etabı için tanıtım faaliyetleri başladı

Çarşamba, 19 Ocak, 2022 - 10:30
Formula E Diriye yarışının tanıtım faaliyetlerinden (Şarku’l Avsat)

Suudi taraftarlar,  28 ila 29 Ocak tarihinde dördüncü kez üst üstü Diriye’nin ev sahipliği yapacağı ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın sekizinci sezonunu bekliyor.

Yarışın başlamasına iki haftadan az bir süre kalırken, Diriye E-Prix 2022'nin tanıtım faaliyetleri başladı. Motor sporları meraklılarına yarışa katılmak için ücretsiz bir bilet kazanma fırsatı verildi. Bu etkinlikler ve beraberindeki faaliyetlerle, motor meraklılarına Formula E otomobil modeli ile etkileşimde bulunmak ve hatıra fotoğrafları çekmek için fırsat verilecek.

Etkinlikler, ziyaretçilere Formula E yarışları ve eğlence, sürdürülebilirlik, teknoloji ve inovasyonu entegre ederek modern sporu nasıl yeniden tanımlandığı hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı sunuyor. Ayrıca, plastik ve diğer malzemelerin geri dönüştürülmesinin önemi konusunda farkındalığı artırmak için ziyaretçiler, basketbol toplarını doğru çöp kutusuna atma mücadelesine katılabilecek.

Etkinlikler, 27 Ocak'a kadar her gün başkent Riyad'daki bir dizi halka açık yerde ve alışveriş merkezinde gerçekleştirilecek.

Suudi Arabistan Krallığı’nın 2030 Vizyonu hedefleri doğrultusunda çevresel ve sürdürülebilirlik alanında en iyi küresel girişimlerin uygulanması çerçevesinde yarış pisti, düşük tüketim teknolojisi ile aydınlatılmasıyla iki yıl üst üste iki yıl gece aydınlatıldı.

Suudi Arabistan Spor Bakanlığı daha önce 150 riyalden başlayan yarış biletlerinin satışa konulduğunu duyurdu.

Diğer yandan, Jahez Grup, 28 Ocak'tan itibaren Formula E ile önümüzdeki üç yıl için bir ortaklık ve sponsorluk sözleşmesi imzaladı. Ortaklık, Formula E yarışında pist çevresindeki markaları içeriyor. Formula E, Allianz E Köyü’nün yanı sıra Teknoloji, Yenilik ve Eğlence için Yarış Günü Festivali genel giriş biletleri ve Grand Stand sahipleri için Jahez yiyecek ve içecek hizmetleri grubu sağlanacak.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Diriye, 28 ve 29 Ocak 2022'de ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası'nın sekizinci sezonunun açılış turlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yarışmalar gece düzenlenecek.

Suudi Arabistan Otomobil ve Motosiklet Federasyonu Başkanı Prens Halid bin Sultan el-Faysal, yenilikçi dijital platformlar aracılığıyla ülke içerisindeki ve yurtdışındaki motor sporları meraklılarıyla etkileşimi artırmaya yardımcı olduğu için bu ortaklıktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Jahez Grup CEO’su Gassab el Mendel,  Formula E ile marka değerinin gerçeğe dönüştüğü grubu arasındaki ortaklığın uluslararası bir forumda yer almak açısından önemli olduğunu belirterek, bu tarz ortaklıkların inovasyonun yanı sıra, dünyanın en iyi yeteneği ile sektör lideri teknolojisini harmanlayarak, birçok markaya mükemmel uyum sağlayabileceğini kaydetti.

Formula E yarışını pazarlayan şirket CBX'in kurucusu Carlo Boutagy açıklamasında, Jahez Grup ve Formula E Diriye’nin yanı sıra küresel sporlarda markaların ortak değerlerini yansıtan çok az ortaklık bulunduğunu belirterek, Jahez’in dinamik düşüncesi ve hızlı teslimatının Ortadoğu’daki tek gece yarışlarının düzenlediğindi Diriye sokaklarının başarısı olduğunu söyledi.

Formula E ortak kurucusu Alberto Longo ise, Jahez Grup ile yapılan ortaklığın şirketin Suudi Arabistan Krallığı ile kültürü arasındaki güçlü ilişkinin yanı sıra,  Formula E’nin değerleriyle uyumlu teknoloji, yenilik ve sürdürülebilirliği yansıttığını aktardı.


 


Editörün Seçimi

Multimedya