Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Prens Harry babası Prens Charles ile buzları eritti

Prens Harry babası Prens Charles ile buzları eritti

Prens Harry, sert havayı yumuşatmak için babası Veliaht Prens Charles ile gizlice görüştüğünü
Pazartesi, 24 Ocak, 2022 - 14:00
Veliaht Prens Charles ve Prens Harry gizli görüşmeler yapıyorlar (Getty Images)

Birleşik Krallık Veliaht Prensi Charles ve oğlu Prens Harry’nin platin yıldönümü kutlamaları vesilesiyle kraliyet ailesi üyeleri arasındaki ilişkileri iyileştirmeyi amaçlayan bir dizi gizli görüşme yaptı iddia edildi.

Birleşik Krallık medyasının kraliyet kaynaklarından edindiği bilgilere göre Prens Harry, babasına ulaşarak bir dizi sıcak görüntülü sohbetin ardından prensin ailesiyle çok daha iyi bir ilişki içinde. Bu yeni gelişme aynı zamanda Sussex Dükü olan Prens Harry’nin büyükannesinin tahta çıkışının 70’nci yıldönümü kutlamaları için İngiltere'yi ziyaret etmesinin önünü açabilir.

The Sun gazetesine konuşan bir saray kaynağı şunları söyledi: “Harry ve Charles arasındaki buzlar eridi ve ilişkileri çok daha iyi, dostane ve sıcak ve görüntülü görüşmeler yapıyorlar. Harry'nin konuşmaları, aile ilişkilerindeki bu gerilim ve soğukluktan pişmanlık duyabileceğini ve geniş ailesine geri dönmek isteyebileceğini gösteriyor.” Son gelişmeler, 37 yaşındaki Harry'nin İngiltere'yi ziyaret etmeye karar vermesi durumunda ailesinin güvenliğiyle ilgili endişelerini dile getirmesinin ardından geldi. İlkbaharda büyükbabası Prens Philip’in mezarının ziyareti ve Haziran ayında kutlanacak olan platin jübile etkinlikleri de dahil olmak üzere yaklaşan etkinlikler prense ailesini ziyaret etme fırsatı sunacak.

Ancak Harry, eşi Meghan ve çocukları iki yaşındaki Archie ve yedi aylık olan Lilibet'e polis koruması verilmedikçe bunun çok tehlikeli olacağından korkuyor.

Çift 2020'de üst düzey kraliyet rollerinden feragat ettiklerinde kendilerine sağlanan güvenlik hizmetini kaybetmişlerdi

Şarku’l Avsat’ın Londra merkezli Metro’dan aktardığı habere göre ise Harry, 2021'de çiftle yaptığı röportaj sırasında Oprah Winfrey'e bu yeni statu değişikliğinden sonra artık kraliyet ailesinin resmi bir üyesi olmadıklarını, bunun karşısında şok olduğunu ancak çift için herhangi bir tehdit veya tehlike olmadığı için bu durumu umursamadığını söyledi.

Aynı röportajda Megan, kocasının ailesine güvenlik tedbirlerini geri çekmemeleri konusunda ısrar ettiğini, ancak yanıtın olumsuz olduğunu belirtti.

Çift, Netflix ve Spotify gibi şirketlerle yapılan anlaşmalardan elde ettikleri milyonlarca poundu kullanarak ABD'deki özel bir koruma ekibine kişisel olarak finanse ediyor.

Ancak prensin yasal temsilcisi geçen hafta, Birleşik Krallık'taki özel ekibinin yurtdışında yeterli yargı yetkisine veya Sussex ailesini güvende tutmak için gereken Birleşik Krallık istihbarat bilgilerine erişimi olmadığını söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya