Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kaynaklar: Twitter, Musk’ın 43 milyar dolarlık teklifini kabul edecek

Kaynaklar: Twitter, Musk’ın 43 milyar dolarlık teklifini kabul edecek

Pazartesi, 25 Nisan, 2022 - 16:15
Elon Musk’ın Twitter hesabı (Reuters)

Twitter şirketinin, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın şirketi satın almak için yaptığı yaklaşık 43 milyar dolarlık teklifi kabul etmeye hazırlandığı iddia edildi.

Twitter’ın anlaşmayı bugün hissedarlar bir araya geldiğinde açıklayabileceği bildirilirken, kaynaklar anlaşmanın son dakikada çökebileceğine dikkati çekti.

Reuters’a isminin açıklanmaması koşuluyla konuşan kaynaklara göre, Twitter hissedarları bir anlaşma için adil bir fiyatın ne olacağı konusunda hafta sonu boyunca anlaşmazlık içindeydi.

Ancak Musk, Perşembe günü satın alma finansman planını ana hatlarıyla belirledi ve anlaşma fırsatının kaçmasına izin verilmemesi çağrısında bulundu. Bunun ardından bazı hissedarlar yönetim kuruluyla irtibata geçti.

Twitter’ın yüzde 9 hissesine sahip olan Musk, 14 Nisan’da teklifini açıklamasından bu yana Twitter hissedarlarıyla buluşarak teklifine destek istiyor.

Musk, Twitter’ın daha özgür ve demokratik bir yer olmasını istediğini dile getirerek, özel bir alana dönüştürmek için sosyal platformu tamamen satın almak istediğini dile getirdi.

Riskten korunma fonu Kerrisdale Capital Management’ın portföy yöneticisi Sehm Adarangi, “Hisse başına 54,20 dolardan teklifi kabul edip anlaşmayı kapatacaklarını söyleyebilirim” dedi.

Fon, 2020 başından beri Twitter’a yatırım yapıyor ve 1,13 milyon hisseye, yani hisselerin yüzde 0,15’ine sahip.


Editörün Seçimi

Multimedya