Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Elon Musk, Twitter'ı 3 yıl içinde tekrar halka açık bir şirket haline getirmeyi planlıyor

Elon Musk, Twitter'ı 3 yıl içinde tekrar halka açık bir şirket haline getirmeyi planlıyor

Çarşamba, 4 Mayıs, 2022 - 09:30
Elon Musk (AP)

Wall Street Journal gazetesinin dün (Salı), güvenilir kaynaklara dayandırdığı haberine göre, milyarder Elon Musk, satın aldıktan sonra üç yıl içinde Twitter'ı tekrar halka açık bir şirket haline getirmeyi planlıyor.

Haberde, Musk'ın potansiyel yatırımcılara Twitter'ı halka açık pazara dönüştürmeyi planladığını söylediği belirtildi.

Reuters’ın haberine göre, Twitter ve Musk’tan konu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.


Musk, Twitter'ın satın alınması için finansman sağlamak üzere şirketlerle görüşüyor

Elon Musk'ın büyük yatırım şirketleri ve üst düzey varlıklı kişilerle 44 milyar dolarlık Twitter satın alımına daha fazla fon sağlama ve servetinden daha azını anlaşmaya bağlama konusunda görüşmelerde bulunduğu iddia edildi.

Forbes'in net değerini 245 milyar dolar olarak tahmin ettiği Musk, dünyanın en zengin insanı. Ancak servetinin çoğu, CEO’luğunu yaptığı elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın hisselerine bağlı. Geçtiğimiz hafta Musk, Twitter'ı satın alma anlaşmasının ardından Tesla hisselerinde 8,5 milyar dolar sattığını duyurdu.

Konu hakkında bilgi sahibi kaynaklar, imtiyazlı veya adi hisse senedi şeklinde gelebilecek yeni finansman, Musk'ın anlaşmada ödemeyi taahhüt ettiği 21 milyar dolarlık nakit katkıyı ve Tesla hissesine karşı teminat altına aldığı marjinal krediyi azaltabileceğini söyledi.

Musk ayrıca, anlaşmanın finansmanını desteklemek için bankalara 12,5 milyar dolarlık bir marj kredisi düzenlemeleri için bazı Tesla hisselerini vermeyi taahhüt etti. Kaynaklardan biri, anlaşmayı finanse etmede yeni yatırımcı ilgisine dayalı olarak marj kredisinin boyutunu azaltmaya çalışabileceğini belirtti.

Kaynaklar, özel şirketler, riskten korunma fonları ve net değerli bireyler gibi büyük yatırımcıların satın alma için tercih edilen öz sermaye finansmanı sağlama konusunda Musk ile görüştüğünü dile getirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya