Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral Selman, Burundi Devlet Başkanı'ndan yazılı bir mesaj aldı

Kral Selman, Burundi Devlet Başkanı'ndan yazılı bir mesaj aldı

Cuma, 13 Mayıs, 2022 - 08:15

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Burundi Devlet Başkanı Evariste Ndayishimiye’den ikili ilişkiler ve çeşitli alanlarda her düzeyde bu ilişkileri desteklemenin ve geliştirmenin yolları hakkında yazılı bir mesaj aldı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah, dün (Perşembe) Burundi Dışişleri Bakanı Albert Shingiro’yu Riyad'daki Dışişleri Bakanlığı binasında kabul ettiğinde mesajı teslim aldı. Bakanlar iki ülke arasındaki ikili ilişkileri ve bunları çeşitli alanlarda geliştirmenin yollarını ele alırken, ortak çıkarları ilgilendiren bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında da görüş alışverişinde bulundu.

Görüşmenin başlangıcında, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, Burundi Dışişleri Bakanı'nın Krallığın Expo 2030'a ev sahipliği yapma talebine verdiği destek için teşekkür etti.


Editörün Seçimi

Multimedya