Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Dubai Emiri Al Mektum yeni BAE Devlet Başkanı Al Nahyan'a biatini duyurdu

Dubai Emiri Al Mektum yeni BAE Devlet Başkanı Al Nahyan'a biatini duyurdu

Cumartesi, 14 Mayıs, 2022 - 10:00

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkan Yardımcısı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum, ülkenin yeni devlet başkanı olarak seçilen Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan'a biatini açıkladı.

Devlet Başkan Yardımcısı Al Mektum, Twitter hesabından, BAE'nin vefat eden 74 yaşındaki Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan için şiirli bir taziye mesajı yayımladı.

Al Mektum yayımladığı mesajı kendisiyle birlikte Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan'ın bulunduğu bir fotoğrafla paylaştı.

Sekiz mısradan oluşan şiirinin son iki mısrasında Al Mektum, Al Nahyan'a biatini açıkladı.BAE'de hayatını kaybeden Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan'ın yerine bugün Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan yeni Devlet Başkanı olarak seçilmişti.


Halife bin Zayed Al Nahyan'ın vefatı

BAE Başkanlık İşleri Bakanlığı, 74 yaşındaki Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan'ın dün vefat ettiğini duyurmuştu.

Bakanlık, ülkede dünden itibaren 40 günlük resmi yas ilan edildiği ve bayrakların yarıya indirileceğini, bakanlıklarda, devlet dairelerinde ve özel sektörde de 3 gün çalışmalara ara verileceğini bildirmişti.

BAE'nin ilk Devlet Başkanı Zayed bin Sultan Al Nahyan'ın en büyük oğlu olan Halife bin Zayed, babasının vefatından sonra göreve gelmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya