Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Ukrayna askeri istihbaratı, yılsonuna kadar Rusya'nın yenilgisini öngörüyor

Ukrayna askeri istihbaratı, yılsonuna kadar Rusya'nın yenilgisini öngörüyor

Cumartesi, 14 Mayıs, 2022 - 16:15
Ukraynalı bir asker, Harkiv'deki bir eğitim sırasında bir tür silahın nasıl kullanılacağını inceliyor (AP)

Ukrayna Askeri İstihbarat Servisi Başkanı General Kirillo Budanov, Ağustos ayının Ukrayna’daki savaş için dönüm noktası olacağını belirterek, savaşın yılsonundan önce Rusya’nın yenilgisiyle sona erebileceğini söyledi.


Sky News'e açıklamalarda bulunan Budanov, çatışmanın mevcut gidişatı hakkında iyimser olduğunu ifade ederek, Ağustos ayının ikinci yarısının bir dönüm noktası olacağını dile getirdi.

Budanov, muharebe operasyonlarının çoğunun yıl sonunda biteceğini belirterek, Donbass ve Kırım dahil olmak üzere kaybettikleri tüm bölgelerin kontrolünü yeniden kazanacaklarını aktardı.


Rusya'nın yakın zamanda önemli bir ilerleme kaydetmeden güçlerini takviye ettiği Ukrayna'nın Donbass bölgesinde hali hazırda çatışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Budanov, “Düşmanımız hakkında her şeyi biliyoruz. Planlarını neredeyse yapıldıkları anda biliyoruz” dedi.


Yetkili ayrıca, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i devirmek için bir darbenin hazırlandığını ileri sürerek, Putin’in kanser hastası olduğunu söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya