Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan yönetimi, BAE Devlet Başkanı seçilen Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ı tebrik etti

Suudi Arabistan yönetimi, BAE Devlet Başkanı seçilen Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ı tebrik etti

Cumartesi, 14 Mayıs, 2022 - 17:00

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Federal Yüksek Konseyi (FYK) tarafından BAE Devlet Başkanı olarak seçilen Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ı tebrik etti.

Kral Selman tebrik mesajında, “FYK tarafından kardeş BAE’nin Devlet Başkanı olarak seçilmeniz vesilesiyle size en içten tebriklerimizi ifade etmekten mutluluk duyuyoruz. Yüce Allah’tan BAE Devlet Başkanı’na başarı bahşetmesini, yardım etmesini ve ülkesine hizmet etmek adına adımlarını yönlendirmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı. Kral Selman ayrıca dün hayatını kaybeden Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan ailesine yeniden taziyelerini iletti.

İki kardeş ülke ve halk arasındaki dostluk bağlarını pekiştirmek için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Kral Selman, Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ülkeleri ile Arap ve İslam ülkeleri arasındaki ilişkileri güçlendirmek adına beraber çalışmayı heyecanla beklediklerini kaydetti. Kral Selman, yeni BAE Devlet Başkanı’na sağlık, mutluluk ve görevinde başarı diledi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman da FYK tarafından BAE Devlet Başkanı olarak seçilen Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’a tebrik mesajı gönderdi.

Veliaht Prens mesajında,  Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ın FYK tarafından BAE Devlet Başkanı olarak seçilmesinden memnuniyet duyduğunu söyleyerek, en içten tebriklerini iletti.


Editörün Seçimi

Multimedya