Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Riyad, Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği’nin Ortadoğu’daki ilk konferansına ev sahipliği yapacak

Riyad, Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği’nin Ortadoğu’daki ilk konferansına ev sahipliği yapacak

Salı, 17 Mayıs, 2022 - 12:45
Riyad (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad, 4-8 Şubat 2023 tarihinde Kral Abdullah Petrol Çalışmaları ve Araştırma Merkezi (KAPSARC) tarafından Suudi Arabistan Enerji Ekonomisi Birliği (SAEE) ile işbirliği içerisinde düzenlenecek olan Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği’nin (IAEE) 44. Konferansı’na ev sahipliği yapacak.

‘Temiz, İstikrarlı ve Sürdürülebilir Enerji Geleceğine Giden Yollar’ teması altında gerçekleştirilecek olan konferans, IAEE’nin Ortadoğu’daki ilk konferansı olacak.

Konferansta ekonomi ve enerjinin çeşitlendirilmesi, kalkınma ve iklim değişikliği, enerji dönüşümleri, enerjide yatırım ve finansman, endüstriyel verimlilik ve rekabet gücü, teknoloji araçları ve yöntemleri, enerji piyasasındaki dalgalanmalar ve arz güvenliği dahil olmak üzere yedi konu ele alınacak.

Her yıl düzenlenen konferansta hükümet yetkilileri, kanaat önderleri, uluslararası ve endüstriyel kuruluşların temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler gibi dünyanın dört bir yanından 500’den fazla katılımcı yer alıyor.

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği, 1977’de yaşanan petrol krizinin ardından enerji ekonomisi ve pratik uygulamalarının anlaşılmasını teşvik etmek amacıyla kuruldu.

Kral Abdullah Petrol Araştırmaları ve Araştırma Merkezi, enerji ekonomisi ve sürdürülebilirlik alanında lider bir araştırma danışmanlık merkezi. Merkez, kanıta dayalı tavsiyeler ve uygulamalı araştırmalar yoluyla ülkedeki enerji sektörünün geliştirilmesi ve küresel politikalara rehberlik edilmesini amaçlıyor.

Suudi Arabistan Enerji Ekonomisi Birliği, enerji ve ilgili endüstrilerin karşılaştığı zorluklar hakkında diyalog için etkinlikler düzenleyerek, ülkedeki enerji ekonomisi anlayışını geliştirmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu.


Editörün Seçimi

Multimedya