Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Halid bin Selman, Washington’da ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile bir araya geldi

Halid bin Selman, Washington’da ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile bir araya geldi

Çarşamba, 18 Mayıs, 2022 - 12:45
Halid bin Selman ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan (SPA)

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yardımcısı Prens Halid bin Selman, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın direktifiyle Washington’da ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile bir araya geldi.

Görüşmede, iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin yanı sıra Suudi Arabistan ve ABD arasındaki ortak işbirliği ve koordinasyonu geliştirmenin yolları ele alındı.

Görüşmeye Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçisi Rima bint Bender, Suudi Arabistan'ın Yemen Büyükelçisi Muhammed Al Cabir, Savunma Bakanı Askeri Danışmanı Tuğgeneral Mühendis Talal el-Uteybi, Savunma Bakanlığı Ofisi Genel Müdürü Hişam bin Abdulaziz ve ABD'nin Orta Doğu ve Kuzey Afrika Koordinatörü Brett McGurk katıldı.

Halid bin Selman ve beraberindeki heyet ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası düzeylerde ortak çıkarları görüşmek üzere bir dizi ABD’li yetkiliyle görüşeceği resmi bir ziyaret için bu sabah ABD’ye gitti.


Editörün Seçimi

Multimedya