Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Prens Halid bin Selman, ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü

Prens Halid bin Selman, ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü

Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Selman, Suudi Arabistan heyetine başkanlık etti
Perşembe, 19 Mayıs, 2022 - 10:00

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yardımcısı Prens Halid bin Selman, Washington’a yaptığı ziyarette ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile bir araya geldi.

Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler ve ortaklık, gelecekte askeri ve savunma alanlarında işbirliğinin geliştirilmesi konuları masaya yatırıldı.

Prens Halid bin Selman, Suudi Arabistan’ın iki ülkenin savunma bakanlıkları arasındaki yakın ilişkilere ve Austin’in bu ilişkiler için gösterdiği çabalara övgüde bulundu. Prens Halid, iki ülkenin çıkarlarına ulaşması, bölgesel ve uluslararası düzeyde güvenlik ve barışı arttırmak için bakanlıkların birlikte çalıştığını vurguladı.


Prens Halid bin Selman, daha sonraki görüşmelerde Suudi Arabistan- ABD Ortak Stratejik Planlama Komitesi’nin Krallık heyetine başkanlık etti. ABD heyetine ABD Savunma Bakanlığı Müsteşarı Dr. Colin Kahl’ın başkanlık ettiği görüşmelerde bölgesel ve uluslararası gelişmeler ele alındı. Taraflar, iki ülkenin ortak çıkarlarını korumak ve uluslararası barışı sağlamak için çalışmalara devam etme vurgusunda bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya