Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Taylor Swift New York Üniversitesi’nden fahri doktora aldı

Taylor Swift New York Üniversitesi’nden fahri doktora aldı

Perşembe, 19 Mayıs, 2022 - 12:45
Taylor Swift fahri doktora alırken (AP)

ABD’li şarkıcı ve söz yazarı Taylor Swift, New York Üniversitesi güzel sanatlar bölümünden fahri doktora aldı.

Reuters’ın haberine göre Swift (32), dün New York’taki Yankee Stadyumu’nda düzenlenen mezuniyet törenine katıldı.


Yeni mezun olanlara seslenen ünlü şarkıcı, hit single’ı ‘Shake It Off’un duygularını yansıtarak her şeyin yoluna gireceğini söyledi. 

11 Grammy ödülü alan Swift, müzik kariyeri nedeniyle liseden sonra eğitime devam etmediğini söyleyerek, öğrencileri kendilerine sunulan seçeneklerden en iyi şekilde yararlanmaya çağırdı.


Swift konuşmasına şöyle devam etti:

“Hayat ağır olabilir, özellikle de hepsini aynı anda taşımaya çalışırsanız. Her zaman zamanınıza ve hayatınıza uygun olanı seçmelisiniz.”


Öğrencilerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sırasında zorlukların üstesinden gelmesine övgüde bulunan Swift, “Denemekten asla çekinmeyin. Amaca ulaşmak için gereken çabayı göstermemek en büyük hatadır” ifadesini kullandı.


Hata yapmanın kaçınılmaz olduğunu söyleyen ünlü şarkıcı, “Başımıza zor şeyler geldiğinde toparlanacağız, onlardan öğreneceğiz ve onlar sayesinde daha dirençli olacağız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.


Editörün Seçimi

Multimedya