Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Tayland, sağlık turizmini canlandırmak istiyor

Tayland, sağlık turizmini canlandırmak istiyor

Perşembe, 19 Mayıs, 2022 - 14:45

Tayland Başbakanı Prayuth Chan-ocha, ülkesinin, kendisini bir sağlık turizm merkezi olarak tanıtarak koronavirüs sonrası dönemde daha fazla yabancı turist çekmeye çalıştığını söyledi.

Bloomberg’in haberine göre, Chan-ocha başkanlığındaki koronavirüs görev gücü yarın, turizm sektörünün toparlanması ışığında bir yıldan uzun süredir kapalı olan barların ve eğlence mekanlarının yeniden açılması taleplerini inceleyecek.

Başbakan düzenlediği basın toplantısı sırasında, “Tayland, koronavirüs pandemisiyle mücadele etkili olduğunu kanıtladı. Bunu pandemi sonrası yabancı turistleri çekmek adına medikal turizmi ve tedaviyi teşvik için kullanacağız” ifadelerini kullandı.

Tayland, koronavirüs nedeniyle uygulanan çoğu seyahat kısıtlamasının iptal edilmesiyle önümüzdeki Ekim ayından itibaren turist sayısının üç kat artarak ayda bir milyona ulaşmasını bekliyor. Hükümet Sözcüsü ise, ölü ve vaka sayısının azalmasıyla Başbakan’ın ekonomik faaliyetleri arttırmak adına kalan kısıtlamaları kaldırma sözü verdiğini bildirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya