Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Şampiyonlar Kupası El Feyha’nın oldu

Suudi Arabistan Şampiyonlar Kupası El Feyha’nın oldu

Cuma, 20 Mayıs, 2022 - 09:45
Veliaht Prens Kupayı takdim ederken (SPA)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Kral Abdullah Spor Şehri Stadı’nda el Hilal futbol takımı ile gerçekleştirdiği müsabakadan zaferle ayrılan El Feyha takımına şimdiye kadarki en pahalı yerel turnuva olan Suudi Arabistan Şampiyonlar Kupası ödülünü takdim etti.

Veliaht Prens, maçın oynandığı stadyuma geldiğinde coşkuyla karşılanırken, bu durum futbol etkinliğine büyük bir ivme kazandırdı. Veliaht Prens, öncesinde Mekke Valisi Prens Halid el Faysal ve Spor Bakanı Prens Abdulaziz el Faysal ve Suudi Arabistan Futbol Federasyon Başkanı Yasir el-Mishal tarafından karşılandı.

Veliaht Prens El Feyha takımını ödüllendirirken (SPA)

Veliaht Prens ve seyirciler, Suudi sanatçı Rabeh Sager’in performansını izlerken, stadyumun çevresi havai fişeklerle hologram teknolojisi kullanılarak Kral Selman ve Veliaht Prensin resmiyle süslendi.

Dün akşam gerçekleştirilen müsabaka, yankı uyandıran iki girişime tanıklık etti.

Maç sonrası Veliaht Prens El Feyha futbol takımı oyuncularına altın madalya ve 10 milyon riyal ödül takdim etti. El Fayha takımı Suudi Arabistan Süper Kupası'na da katılma fırsatı bulurken, el Hilal oyuncuları gümüş madalya ve 5 milyon riyal kazandı.

El Feyha kalecisi kupayı kaldırıyor (Fotoğraf: Ali Hemic)

El Hilal ve El Feyha arasında gerçekleşen maçın normal süresi 1-1 biterken, uzatmalarda da beraberlik devam etti. Penaltılara giden maçı 3-1’lik skorla El Feyha kazandı.


Editörün Seçimi

Multimedya