Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rabıta Genel Sekreteri, ABD Kongresi üyeleri ile görüştü

Rabıta Genel Sekreteri, ABD Kongresi üyeleri ile görüştü

Perşembe, 26 Mayıs, 2022 - 07:15
Rabıta Genel Sekreteri Şeyh Dr. Muhammed el-İsa ve ABD Kongresi üyeleri (SPA)

Dünya İslam Birliği (Rabıta) Genel Sekreteri Şeyh Dr. Muhammed el-İsa, ABD Kongresi’nin Cumhuriyetçi üyelerinden oluşan bir heyet ile dün Riyad’da bir araya geldi.

Kongre üyelerini içeren heyette, Chris Stewart (Utah), Guy Reschenthaler (Pennsylvania) ve Lisa McClain (Michigan) yer aldı.

Ayrıca Stewart’ın Ofis Direktörü Clay White, McClain’in Ofis Direktörü Nick Hawatmeh ve Reschenthaler’in Ofis Direktörü Aaron Bonauer da görüşmede hazır bulundu.

Dr. İsa, görüşmede Suudi Arabistan’ın İslam dünyasının birleştirici ruhunu ve tarihi kökenini temsil ettiğini söyledi.

ABD’li heyet ise, Rabıta’nın ortak insan kavramı, acil barış isteği ve toplumların uyumu fikrini derinleştirme çabalarının yanı sıra uluslar ve halklar arasındaki dostluk ve işbirliği değerlerini pekiştirmede oynadığı rolü takdir etti. 

ABD Kongresi üyeleri, Rabıta’nın ev sahipliğinde geçtiğimiz haftalarda Riyad’da düzenlenen Din Takipçileri Arasındaki Ortak Değerler Forumu’nun, dünyanın iyiliği için ortak insan çatısı altında dini liderlerin dayanışmasında önemli bir dönüm noktasını temsil ettiğini ifade etti.


Editörün Seçimi

Multimedya