Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’da Ağaçlandırma Teknolojileri Uluslararası Sergi ve Forumu düzenlenecek

Suudi Arabistan’da Ağaçlandırma Teknolojileri Uluslararası Sergi ve Forumu düzenlenecek

Perşembe, 26 Mayıs, 2022 - 14:30
Suudi Arabistan, ağaçlandırma ve çölleşmeyle mücadele alanında sürdürülebilir çevresel kalkınma sağlamayı hedefliyor (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Ulusal Bitki Örtüsü Geliştirme ve Çölleşmeyle Mücadele Merkezi (NCVC), Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın himayesinde, 29 Mayıs’ta Riyad Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi’nde Ağaçlandırma Teknolojileri Uluslararası Sergi ve Forumu düzenleyecek.

Çevre, Su ve Tarım Bakanlığı ile işbirliği içerisinde düzenlenecek olan forum, Suudi Arabistan’ın bitki örtüsünü geliştirme ve çölleşmeyle mücadele alanında bölgeye liderlik etme konusundaki büyük çabalarını yansıtıyor.

Foruma, yaklaşık 20 ülke ve uluslararası kuruluştan 90’dan fazla uzman konuşmacı ve çevre alanı ile iklim sorunlarına ilgi duyanlara ek olarak, bir grup devlet kurumu, özel sektör, uluslararası çevre kuruluşlarından temsilciler katılacak.

Forum, çölleşme ile mücadelede, etkilerinin azaltılması, bitki örtüsünün geliştirilmesi ve korunmasında en son teknoloji ve yenilikleri sergilemek üzere yerel ve uluslararası şirketleri ağırlayacak.

Ayrıca forum, yaklaşık 50 bilimsel makalenin sunulacağı 20’den fazla tartışma oturumu ve bilimsel çalıştayı içerecek.

Ağaçlandırma Teknolojileri Uluslararası Sergi ve Forumu, Birleşmiş Milletler’in (BM) sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşılmasına katkıda bulunmayı, ağaçlandırma ve çölleşmeyle mücadele alanındaki en önemli araştırma, çalışma ve teknolojileri değerlendirmeyi ve gözden geçirmeyi amaçlıyor.

Forumda, çevre sektöründeki yatırım fırsatlarının vurgulanması da dahil olmak üzere bir dizi yatırım hedefine ulaşmayı amaçlanıyor.

Ayrıca, araştırma merkezleri olan yerel, bölgesel ve uluslararası üniversitelerle çeşitli anlaşmaların imzalanması ve ortaklıkların başlatılması hedefleniyor.


Editörün Seçimi

Multimedya