Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE ve ABD yetkililerden Afganistan’da istikrarın sağlanması vurgusu

BAE ve ABD yetkililerden Afganistan’da istikrarın sağlanması vurgusu

Salı, 7 Haziran, 2022 - 07:45

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Afganistan halkının çıkarlarına hizmet etmek ve ülkedeki yaşam koşullarının iyileştirilmesi için bölgesel ve uluslararası ortakları ile Afganistan’da istikrarın sağlanmasına yönelik çalışmaların sürdürülmesinin gerekliği olduğunu belirtti.

BAE Devlet Bakanı Ahmed Ali el Sayegh, ABD’nin Afganistan Özel Temsilcisi Tom West ve beraberindeki heyet ile Abu Dabi’de bulunan Dışişleri ve Uluslararası İlişkiler Bakanlığı’nda bir araya geldiği görüşmede Afganistan’a yapılacak yardım çalışmaları kapsamında kız çocuklarının eğitim görmesinin önemine dikkat çekti.

Bakan Sayegh, BAE’nin özellikle gıda ve sağlık alanı başta olmak üzere Afganistan’daki insani durumun iyileştirilmesine yönelik katkılarına değindi.

BAE resmi haber ajansı WAM’ın haberine göre taraflar, Afganistan’da yaşanan insani krize yönelik uluslararası çalışmaları ve ilgili bağlamda BAE ile ABD arasındaki ilişkileri ele aldı.

BAE’nin Afganistan halkını desteklemek için gösterdiği çabalara övgüde bulunan West,  Afgan halkının daha iyi bir gelecek elde etmesi için uluslararası toplumun çalışmalarını desteklemenin önemi vurgu yaptı.


Editörün Seçimi

Multimedya