Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ve Kıbrıs, dijital ekonomi, araştırma ve inovasyon alanlarında işbirliğini güçlendirmeyi ele aldı

Suudi Arabistan ve Kıbrıs, dijital ekonomi, araştırma ve inovasyon alanlarında işbirliğini güçlendirmeyi ele aldı

Çarşamba, 8 Haziran, 2022 - 17:45

Suudi Arabistan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Mühendis Abdullah es-Sevaha bugün ofisinde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Araştırma, Yenilik ve Dijital Politika Bakan Yardımcısı Kyriakos Kokkino ve GKRY’nin Riyad Büyükelçisi Stavros Avgoustides ile bir araya geldi.

Görüşmede, Suudi Arabistan ve Kıbrıs arasındaki ikili ilişkilerin yanı sıra teknoloji, araştırma ve yenilik alanlarını geliştirme fırsatı ele alındı. Ayrıca, dijital ekonominin büyümesini teşvik etmek için işbirliğinin yönlerini geliştirmenin yolları da masaya yatırıldı.

Suudi Bakan, görüşmede, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki en büyük, en hızlı ve en yüksek dijital ekonomiye sahip olan ülkesinin dijital konumunu güçlendiren iletişim ve bilgi teknolojisi sektörü için dijital altyapının önemine vurgu yaptı. Görüşme sırasında her iki bakan, önde gelen teknoloji şirketleri ile çalışma ve Suudi Arabistan’ın her düzeyde tanık olduğu, dijital ekonominin büyümesine atıfta bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya